Baby Shower partisi için hazırlıklar başlasın!

Bebek bekleyen annelerin hayatına giren “Baby Shower” partileri gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bu işin bir kuralı asla yok! Anne adaylarının zevkine ve karakterine uygun hazırlıklar yapmak tek önemli şey.

Bu partilerin amacı hem eğlenmek, hem bebeğin gelişine az zaman kala kutlama yapmak hem de bebeğin ihtiyaçlarına destek ortamı yaratmak… Senin için aşağıda kısa bir liste hazırladık.

Konuk

Önce kimlerin geleceğine ve kaç kişilik bir organizasyon olacağına karar vermek gerekiyor. Genelde sadece kızların katıldığı bu partide en yakın, samimi olan bir kitle oluşturmaya özen gösterirsen daha rahat edersin!

Mekan

En yakın arkadaşının evi ya da ulaşımın rahat olduğu, ferah bir mekanda hazırlıklara başlamak en güzeli olacaktır. Mekanın süslemesini de düşünerek bir yer seçmek önemli. Sade bir şeyler düşünüyorsan kendi evinin salonunda da harikalar yaratabilirsin!

Konsept

Kız mı? Erkek mi? Yoksa son güne kadar cinsiyet saklanacak mı? Her türlü sonuca göre bir konsept belirlemek ve ona göre mekanı süslemek çok eğlenceli olacak! Flama, balonlar, fotoblok ve daha fazlası için Baby Shower kategorimize göz atabilirsin!

İkram/Pasta

Konseptini belirledikten sonra masa düzenini de o konsepte göre belirlemek gerekiyor. Böylece tüm süslemeler birbiriyle uyum içinde görünecek. Atıştırmalıkların ön planda olduğu bir masa hazırlamak, gelenler için de rahat olacaktır. Partide masa düzeninde en göze çarpacak detay ise tabii ki pasta! Orijinal pasta fikirleri ile hayalindeki pastayı yaratabilirsin. Pasta fikirleri blog yazısında birkaç öneriyi senin için derledik.

Oyunlar

Tüm sevdiklerin bir aradayken eğlenceli oyunlarla bu özel günü daha da renkli hale getirebilirsin. Hem seni ne kadar tanıdıklarını görmüş olacaksın hem de tahminleriyle seni şaşırtacaklar! Kazanan kişiye bir ödül vermeyi sakın unutma. 😊 Hadi oyun kartları çeşitlerine kartlar bölümünden hemen bir göz at!

Hediye

Bu eşsiz günde senin yanında olan tüm sevdiklerine küçük bir anı bırakmak hoş bir jest olacaktır. Hem bu günü her zaman hatırlatacak hem de onları özel hissettirecek. Hediye fikirleri için bize iletisim@bebekisleri.com ya da Instagram adresimizden ulaşabilirsin. Belki beraber senin için güzel bir hediye bulabiliriz! 😊